Niebezpieczna środa na drogach w powiecie rawskim. Policja podał przykre statystyki

kpp-be

Policjanci z rawskiej komendy byli wczoraj (30 sierpnia) wzywani do wielu zdarzeń drogowych, w których zawiódł człowiek, a złe warunki atmosferyczne utrudniały poruszanie się po drogach. Bilans całego dnia to aż 5 kolizji oraz tragiczny w skutkach wypadek.

30 sierpnia 2023 roku od wczesnych godzin porannych padał deszcz, który utrudniał jazdę. Kiedy mamy do czynienia z trudnymi warunkami atmosferycznymi niezbędna jest wzmożona czujność i dokładna obserwacja sytuacji panującej na drodze. W środę doszło do pięciu kolizji i wypadku, w którym śmierć poniosło trzy osoby. 

Zaczęło się od zdarzenia w Rawie Mazowieckiej, gdzie na ulicy Białej, kierujący volkswagenem transporterem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w toyotę. Następnie na Alei Konstytucji 3 Maja kierujący mercedesem actros, podczas manewru cofania, uderzył w zaparkowanego volkswagena. W Szwejkach kierująca skodą, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu fordem. Na ulicy Targowej kierująca renault nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w passata, a na skrzyżowaniu ulicy Miłej i Warszawskiej kierujący fordem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i doszło do zderzenia z renault. Doszło również do tragicznego w skutkach wypadku drogowego w Woli Chojnacie, gdzie podczas zderzenia bmw z fiatem ducato śmierć poniosły trzy osoby.Więcej o tym ostatnim zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

- Nagrzany asfalt po deszczu jest jak ślizgawka. Mokra i śliska jezdnia nie sprzyja kierującym. W takich warunkach droga hamowania może niebezpiecznie się wydłużyć, a w skrajnych przypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Manewry wyprzedzania w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt mogą być bardzo niebezpieczne. Często szyby w autach parują, co dodatkowo utrudnia widoczność kierującym. Należy również zachować ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Szczególny apel kierujemy także do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania - mówi aspirant Agata Krawczyk.