Najważniejsze wideo w erw24

Znamy gwiazdozbiór 46. Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Skierniewickie wydarzenie znów z festiwalowym rozmachem

306984991_776837306986772_1451514785358267727_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

Święto po raz kolejny zaskakuje rozmachem przestrzeni muzycznej. W tym roku na dwóch scenach będziemy mogli podziwiać aż 16 wyjątkowych koncertów. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o atrakcje; miejska impreza staje się coraz bardziej zróżnicowana.

Decyzja o zmianie koncepcji i podzieleniu muzyki na Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw na dwie sceny tak naprawdę otworzyła nowe możliwości. Kolejna przestrzeń artystyczna, ale i dodatkowy czas na scenie głównej pozwoliły na ewolucję w stronę festiwalowego grania. Patrząc na kolejne zestawienie gwiazd, śmiało można powiedzieć, że wyznaczony kierunek udaje się sprawnie realizować. Alternatywa łączy się z klasyką, tworząc niepowtarzalne zestawienie artystów, zespołów oraz muzycznych projektów adresowanych do każdego odbiorcy. Scena główna święta w tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, będzie funkcjonowała przez trzy dni.

- Decyzja o rozwinięciu sceny głównej okazała się strzałem w dziesiątkę. Musimy dostrzegać trendy związane z muzyką słuchaną przez młodzież. Nie dziwi więc obecność artystów szczególnie popularnych wśród tej grupy wiekowej. Ci wykonawcy dziś zajmują topowe miejsca wśród wszystkich muzycznych zestawień, jeśli chodzi o popularność. Nic więc dziwnego, że koncept zaproponowany podczas ubiegłorocznego święta dalej jest rozwijany - podkreśla Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Piątek to set miejskiej muzyki młodzieżowej. Raperzy Avi, Gibbs, Mr Polska oraz Żabson wypełnią scenę główną wieczorem 15 września. Sobota i niedziela to natomiast klasyka zgrabnie wymieszana ze współczesną alternatywą. Agnieszka Chylińska, T-Love, Organek, Happysad, IRA, Myslovitz czy legendarna grupa Alphaville zagospodarują przestrzeń na rynku w dwa kolejne wieczory Święta Kwiatów.

- Eksperymentujemy także z mniej oczywistymi projektami, które zagoszczą na scenie głównej. W tym roku będzie to chociażby orkiestra symfoniczna z Charkowa, która zaprezentuje bardziej klasyczny, choć mocno widowiskowy repertuar. Należy wziąć pod uwagę, że jest to orkiestra, która mimo ogromnych przeciwności losu, związanych z wojną na Ukrainie, cały czas próbuje artystycznie działać. Ten koncert będzie miał więc wymiar symboliczny - dodaje prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Mówiąc o święcie kwiatów nie można zapominać także o scenie tanecznej, która będzie w tym roku organizowana na plenerowej przestrzeni przy Centrum Kultury i Sztuki. Na ulicy Reymonta usłyszymy Jorrgusa, Ekstazy, szczególnie popularnego w sieci Skolima czy klasykę muzyki disco - grupę Boys

- Warto pamiętać, że wejścia na wszystkie koncerty są całkowicie bezpłatne. To w pewnym sensie fenomen. Mamy bowiem mocno zróżnicowane granie, realizowane na zjawiskowej scenie w pełnej profesjonalnej odsłonie, które jest dostępne dla każdego mieszkańca oraz gościa, który odwiedzi w tym czasie nasze miasto. Liczę, że taka muzyka przyciąga i jeszcze bardziej podkreśla rangę Święta Kwiatów - wydarzenia, które, jak widzimy, mocno zakorzenione jest nie tylko w przestrzeni branżowej, owocowo-roślinnej, ale także kulturalnej - kwituje Krzysztof Jażdżyk.

Szczegółowy plan koncertów oraz wszystkie niezbędne informacje dostępne są w sieci w mediach społecznościowych wydarzenia: www.fb.com/skowi.skierniewice oraz w punkcie promocyjnym na skierniewickim rynku.

źródło: UM Skierniewice