Najważniejsze wideo w erw24

Złodzieje-recydywiści zatrzymani przez rawskich policjantów. Grozi im wyższy wymiar kary

255-197749
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Dwaj mieszkańcy Rawy Mazowieckiej zostali zatrzymani w pościgu przez policjantów po tym jak z niezamkniętego auta ukradli saszetkę z pieniędzmi. Obaj przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy, dlatego też grozi im kara 7,5 roku pozbawienia wolności.

4 lipca 2024 roku po godzinie 18.00 policjanci z Rawy Mazowieckiej otrzymali informację o dwóch mężczyznach, którzy z niezamkniętego auta zaparkowanego na ulicy Jerozolimskiej przed lokalem gastronomicznym ukradli saszetkę z pieniędzmi. Kiedy zauważyli, że wybiegają za nimi świadkowie uciekli w kierunku rzeki. 

Kryminalni na monitoringu rozpoznali dwóch mieszkańców Rawy Mazowieckiej. Dzielnicowi oraz funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego pojechali do miejsca zamieszkania jednego z nich. 

- 34-latek oraz jego 35-letni kompan na widok policjantów zaczęli uciekać. Mundurowi od razu ich zatrzymali. Policjanci znaleźli skradzioną saszetkę z blisko tysiącem złotych. Obaj mieszkańcy Rawy odpowiedzą przed sądem za kradzież w warunkach recydywy, ponieważ odbywali już karę pozbawienia wolności za podobne czyny. Grozi im kara do 7,5 roku pozbawienia wolności - informuje asp. Agata Krawczyk.