wersja testowa serwisu

Zima to trudny czas dla osób bezdomnych. Policja apeluje do mieszkańców

255-141727_mo2
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Pomoc bezdomnym to jedno z zadań, które policjanci realizują w okresie zimowym. Dzielnicowi sprawdzają miejsca częstego przebywania osób, które nie posiadają własnego dachu nad głową i starają się przekonać aby te osoby udały się do noclegowni. Coraz niższe temperatury są zagrożeniem dla osób, które noc spędzają na dworze. Nie bądźmy obojętni, jeżeli widzimy osobę potrzebującą. W każdym przypadku informujmy o tym służby.

Dzielnicowi z rawskiej komendy prowadzą wzmożone działania pomocowe. Mają one na celu dotarcie do miejsc przebywania osób bezdomnych wymagających pomocy i udzielanie tym osobom informacji o schroniskach i noclegowniach. Policjanci przeprowadzają stałe kontrole ogrodów działkowych, pustostanów, klatek schodowych i innych miejsc, w których mogą przebywać bezdomni. Informacje o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą być narażone na wychłodzenie organizmu przekazywane są odpowiednim służbom. Miejsc przebywania osób bezdomnych nie brakuje. Podczas służby mundurowi spotykają ich w pustostanach lub altanach. Bezdomni mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy.

Nie bądźmy obojętni na osoby, które w tych trudnych miesiącach zimowych narażeni są na wychłodzenia. Zgłaszajmy na numer alarmowy 112 sytuacje, kiedy widzimy, że życie czy zdrowie drugiego człowieka jest zagrożone. Możemy również wykorzystać do tego Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aby wskazać policjantom miejsce przebywania takich osób.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej