wersja testowa serwisu

Zatrzymany nietrzeźwy, bez uprawnień i z zakazem kierowania pojazdami. Grozi mu 5 lat więzienia

Zatrzymany nietrzeźwy, bez uprawnień i z zakazem kierowania pojazdami. Grozi mu 5 lat więzienia

Czujny mieszkaniec Cielądza udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy Opla, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że nietrzeźwy ma obowiązujący do 2024 roku zakaz prowadzenia pojazdów. Na widok policjantów zaczął uciekać, jednak szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 11 września  około godziny 21.30 oficer dyżurny wysłał patrol policji do Cielądza, gdzie w kierunku Rawy Mazowieckiej ma jechać podejrzanie zachowujący się kierowca Opla Zafiry. Zgłaszającego, który jechał za oplem zaniepokoił sposób jazdy. Na prostym odcinku drogi samochód ten wjechał na krawężnik, po czym nieporadnie wykonywał manewr cofania. Świadek bez chwili wahania postanowił udaremnić dalszą jazdę mężczyźnie. Podbiegł do auta i zabrał kluczyki ze stacyjki. Gdy nietrzeźwy kierowca zobaczył radiowóz policyjny wskoczył na płot i chciał uciekać, ale natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Wynik alkoSensora nie budził wątpliwości, kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu grójeckiego od 2014 roku już kilkukrotnie był zatrzymywany za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a teraz dodatkowo złamał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi obowiązujący do 2024 roku. Pijany kierowca trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Gratulujemy mieszkańcowi Cielądza czujności na drodze i szybkiej reakcji. Mimo, że jechał z żoną i dzieckiem nie zawahał się aby odpowiednio zareagować. Taka postawa zasługuje na wyróżnienie.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej