wersja testowa serwisu

Zaatakował gazem pieprzowym, pobił i okradł. Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju w Sadkowicach

Zrzut-ekranu-2021-02-24-o-11.41.51
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

W poniedziałek, 22 lutego policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu grójeckiego, który jest podejrzany o to, że 19 lutego 2021 roku, przy użyciu gazu pieprzowego a następnie uderzając pokrzywdzonego, skradł telefon komórkowy oraz pieniądze. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut rozboju za który, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

19 lutego 2021 roku dyżurny rawskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, iż w miejscowości Sadkowice doszło do napaści na 36-letniego mężczyznę.

- Sprawca miał założoną kominiarkę. Używając gazu pieprzowego oraz uderzając pokrzywdzonego zabrał mu telefon komórkowy i pieniądze, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia - informuje st. asp. Arkadiusz Chmielewski z KPP w Rawie Mazowieckiej.

W wyniku podjętych czynności policjanci wytypowali i zatrzymali sprawcę przestępstwa. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sprawcy rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.