wersja testowa serwisu

Za nami ślubowanie klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Lubani

9592

W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lubani odbyła się uroczystość pasowania na uczniów. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i zasad bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem pandemią 9 najmłodszych uczniów oficjalnie dołączyło do szkolnej braci. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Pani Maria Charążka. W słowach skierowanych do pierwszaków podkreśliła, aby w swoim życiu sięgały po to, co najlepsze i najbardziej wartościowe.

W tym szczególnym dniu życzyła im wielu sukcesów w wędrówce po kolejnych szczeblach edukacji. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Obiecały, że będą starać się solidnie wypełniać obowiązki, wynikające z roli ucznia i godnie reprezentować szkołę. Następnie każde z nich zostało pasowane na ucznia przez symboliczne dotknięcie ramienia dużym ołówkiem. Doświadczeni uczniowie ze starszych klas z radością powitali pierwszaków w społeczności szkolnej udzielając im swoich wskazówek i rad.

Pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Elżbiety Staszewskiej dzieci z klasy pierwszej przygotowały ciekawą część artystyczną. W czasie występu udowodniły, że obdarzone są różnymi uzdolnieniami i w pełni zasługują na miano prawdziwych uczniów. W wesoły nastrój wprowadził wszystkich układ taneczny do piosenki „Kolorowe kredki" i poleczka w wykonaniu pierwszaków. Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami. Po występie dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor Marii Charążka pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe pomoce dydaktyczne, które wręczyli Sekretarz Gminy Sadkowice Krzysztof Starczewski, Dyrektor BSZŁ Urszula Wieczorek, Dyrektor BSBR Monika Boguszewska.

źródło: UG Sadkowice