Dziś w nocy, około godziny 2:20, w miejscowości Rogów w powiecie brzezińskim doszło do wysadzenia bankomatu. O zdarzeniu natychmiast powiadomione zostały odpowiednie służby. Na miejscu wciąż trwają intensywne czynności dochodzeniowe prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzezinach.
Do wysadzenia bankomatu doszło w placówce przy ulicy Żeromskiego, w centrum tej niewielkiej miejscowości. Mieszkańcy domów ujawniają, że wybuchu był słyszalny, ale nikt z pytanych - jak podkreślają w rozmowie w reporterem - nie przypuszczał, że huk to efekt kryminalnego procederu!
Na miejsce zdarzenia skierowano policyjnych techników kryminalistycznych oraz grupę dochodzeniowo-śledczą.
- Na chwilę obecna prowadzone są czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzezinach. Zbierane są ślady, zabezpieczany jest monitoring, przesłuchiwani są świadkowie, wszystko to ma służyć wyjaśnieniu przyczyn i przebiegu tego zdarzenia - poinformował nasza redakcję asp. sztab. Mariusz Chmiel, oficer prasowy KPP Brzeziny
Śledczy ze względu na dobro dochodzenia nie ujawniają czy w wyniku włamania doszło do kradzieży gotówki. Policja apeluje do świadków zdarzenia lub osób, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców, o kontakt z najbliższą jednostką policji. Na razie nie dokonano żadnych zatrzymań, jednak – jak zapewniają funkcjonariusze – sprawa traktowana jest priorytetowo.