Wypadek w Wólce Lesiewskiej, policja przekazała kolejne tragiczne informacje. Nie żyje kierowca

255-166309
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Na drodze wojewódzkiej nr 725 w Wólce Lesiewskiej doszło do śmiertelnego wypadku. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka Toyoty. W szpitalu zmarł natomiast kierowca tego pojazdu. Okoliczności tragicznego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają rawscy policjanci.

Wczoraj (22 marca) około godziny 15.00 na drodze wojewódzkiej nr 725 w miejscowości Wólka Lesiewska doszło do zdarzenia drogowego. 67-letni mieszkaniec powiatu rawskiego kierując Toyotą Yaris ciągnął za pojazdem przyczepkę załadowaną drewnem. Z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku Volkswagenem Transporterem kierowanym przez 67-letniego mieszkańca powiatu pabianickiego. 

- W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 64-letnia pasażerka Toyoty, kierujący w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym do szpitala, jednak pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł. Policjanci na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Droga była zablokowana, a policjanci organizowali objazdy - mówi mł. asp. Agata Krawczyk.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. 

- Pamiętajmy, że czasami nawet pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodowa nie są w stanie nas uchronić. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania techniki jazdy do prędkości i warunków panujących na drodze - dodaje mł. asp. Agata Krawczyk.

Zobacz zdjęcia: