Wspaniałe występy rawskich lekkoatletek

25153

Aleksandra Karolczuk wywalczyła srebrny medal podczas 17. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie, Martyna Karolczuk po również bardzo dobrym biegu zajęła wysoką czwartą lokatę. Zawody odbyły się 5 września na terenie rezerwatu przyrody "Skały" w Krynkach w województwie świętokrzyskim. Dziewczęta w kategorii U18 startowały na dystansie 3,2km z przewyższeniem + - 140m , obie z sióstr poprawiły lokaty uzyskane rok temu podczas tych samych zawodów.

Warto zaznaczyć, że Aleksandra podczas wszystkich trzech tegorocznych startów w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich zdobyła komplet medali: brąz w biegu anglosaskim, złoto w biegu alpejskim i srebro w biegu na krótkim dystansie.

Tydzień wcześniej dziewczęta zaliczyły udany występ podczas 24. Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Spale. Aleksandra Karolczuk zdobyła brązowy medal oraz ustanowiła nowy rekord życiowy na dystansie 3000m podczas rozegranych w ramach Igrzysk Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce U23 natomiast Martyna Karolczuk zajęła 4 miejsce na dystansie 400m oraz 10 miejsce na dystansie 800m.

źródło: UM Rawa Mazowiecka