wersja testowa serwisu

Wójt gminy Rawa Mazowiecka przekazał policjantom odblaski

255-126081
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Wójt Gminy Rawa Mazowiecka Michał Michalik przekazał rawskim policjantom elementy odblaskowe. Zostaną one wykorzystane podczas działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Wójt Gminy Rawa Mazowiecka Michał Michalik przekazał na ręce podinspektora Zbigniewa Szczerby - Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Rawie Mazowieckiej elementy odblaskowe. Odblaski w postaci opasek i zawieszek policjanci wręczać będą mieszkańcom gminy podczas codziennej służby oraz spotkań profilaktycznych.

Odblaski mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy na drogach, nawet za dnia widoczność jest niedostateczna. To właśnie elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu sprawiają, że kierowca w porę może dostrzec pieszego.

Niestety ubiegły rok przyniósł tragiczne zdarzenia z udziałem pieszych w naszym regionie, którzy poruszali się bez odblasków. Dlatego tak ważne jest przypominanie mieszkańcom o konieczności używania elementów odblaskowych w dbałości o swoje życie i zdrowie.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej