wersja testowa serwisu

Wojewódzki Finał Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym w Rawie Mazowieckiej

21405

W czwartek 28 listopada zakończył się, zorganizowany w Rawie, Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. Nasze miasto reprezentowali: Wiktoria Kocik, Julia Bartoszek, Szymon Puchalski, Adam Kwapiś oraz Marcel Błaszczyk. W kategorii chłopców zwyciężyła Rawa Mazowiecka!

O przebiegu zawodów niżej:

"W dniach 27-28 listopada, w naszym mieście, w hali sportowej OSiR, rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Pierwszego dnia w środę, w swoich turniejowych meczach zmierzyły się dziewczęta, w tym zwycięzcy oraz wicemistrzowie poszczególnych rejonów. W turnieju wystąpiło 12 zespołów szkolnych. Zawody przeprowadzono systemem grupowo-pucharowym do 3 zwycięskich pojedynków. Poszczególne lokaty w kategorii dziewcząt zajęły szkoły:

1. SP Gorzkowice
2. SP Strugi
3. SP Pabianice
4. SP Rawa Mazowiecka

Do turnieju ogólnopolskiego awansowała zwycięska drużyna.

W następnym dniu 28 listopada swoje pojedynki stoczyły 2 najlepsze drużyny z każdego rejonu w kategorii chłopców. W turnieju tym wystąpiło 11 zespołów. Zawody przeprowadzono również - tak jak w dniu poprzednim - systemem grupowo-pucharowym. Odpowiednie lokaty w całym przeprowadzonym turnieju zajęły szkoły:

1. SP Rawa Mazowiecka
2. SP Moszczenica
3. SP Pawlikowice
4. SP Łowicz

Do turnieju finałowego awansowali zwycięzcy turnieju. Opiekunem rawskiej ekipy tenisistów był Zbigniew Bajan."

tekst: MLUKS Dwójka