wersja testowa serwisu

Władze gminy Rawa Mazowiecka wizytowały szkoły podstawowe

119139122_3340394846048636_4222707851189192304_o
fot. Urząd Gminy Rawa Mazowiecka

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego 2020/2021 Wójt Gminy Rawa Mazowiecka Pan Michał Michalik wraz z Sekretarzem Gminy Anną Jakubiak i Skarbnikiem Gminy Marleną Rudzką przeprowadzili wizytację w Szkołach Podstawowych z terenu Gminy Rawa Mazowiecka.

Przed placówkami oświaty to czas wytężonej pracy i nowych wyzwań z jakimi przyszło się zmierzyć w czacie pandemii koronawirusa. Nikt nie wie tego, jak długo zagrożenie chorobą COVID-19 będzie nam towarzyszyć, dlatego też szkoły musiały zostać przystosowane do funkcjonowania w podwyższonych warunkach sanitarnych. Wymagało to od Dyrekcji placówek oświatowych dużej rozwagi, konsekwencji, a przede wszystkim wytężonej logistyki organizacyjnej, aby dostosować harmonogram zajęć do nowych wytycznych obowiązujących w czasie pandemii.

Obecny rok szkolny jest wyzwaniem zarówno dla kadry pedagogicznej, uczniów jak i dla rodziców. Każda ze szkół gminnych musiała przemodelować sposób funkcjonowania nie tylko swojej placówki oświatowej, ale też codziennego funkcjonowania całej społeczności szkolnej. Wprowadzone zostały środki ochrony tak, aby wszyscy czuli się w pełni bezpiecznie.

Audyt w szkołach potwierdził, że wszystkie wymogi sanitarne zostały spełnione oraz ze w pełni są przestrzegane zasady bezpieczeństwa zalecane przez Ministerstwo Zdrowia, Sanepid i Ministerstwo Edukacji Narodowej, a uśmiechnięte buzie uczniów, którzy – jak sami stwierdzili – nie mogli doczekać się powrotu do szkoły, są tego najlepszym dowodem. Dyrektorom Szkół Podstawowych dziękujemy za serdeczne przyjęcie. Życzymy wiele entuzjazmu do pracy oraz satysfakcji z dokonań Waszych wychowanków.

źródło: UG Rawa Mazowiecka