wersja testowa serwisu

Wandal zatrzymany przez policję. Zdemolował lokal gastronomiczny i uszkodził samochód. Grozi mu 5 lat więzienia

264-126471
fot. KPP w WIeluniu

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wieluńskiej komendy zatrzymali 32-latka, podejrzanego o uszkodzenie drzwi w lokalu gastronomicznym na terenie Wielunia oraz zaparkowanego nieopodal samochodu. Dzięki zgłoszeniu świadków i natychmiastowej reakcji mundurowych sprawca został zatrzymany zaraz po zdarzeniu. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

18 lutego 2021 roku po godzinie 22:00 dyżurny wieluńskiej komendy został poinformowany o uszkodzeniu mienia, do którego doszło w Wieluniu na ul. Krakowskie Przedmieście. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. W rozmowie ze świadkami zdarzenia mundurowi ustalili, iż pod lokal gastronomiczny przyszedł awanturujący się mężczyzna, który zaczął demolować drzwi, uderzając oraz wyrywając poszczególne ich elementy.

Następnie wandal swoją złość wyładował na zaparkowanym nieopodal samochodzie.

- Uderzał rękoma po masce i jego przednich elementach oraz kopał. Swoim zachowaniem spowodował uszkodzenie zarówno drzwi lokalu, jak i elementów samochodu. Straty jakie ponieśli właściciele lokalu wyceniono na ponad 6000 zł. Z kolei uszkodzenia w samochodzie, właściciel oszacował na 1000 zł - informuje policja.

Mundurowi ustalili rysopis wandala i rozpoczęli jego poszukiwania. Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów sprawca został zatrzymany zaraz po zdarzeniu, nieopodal miejsca gdzie doszło do uszkodzenia. Był to 32-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Za tego typu przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Sieradzu