wersja testowa serwisu

W gminie Rawa Mazowiecka przejechali "Szlakiem kultury i historii"

598D6BD4-49C8-43D3-9751-0C0E554A86BF
Za nami druga edycja wycieczki rowerowej „To nas kręci" organizowanej wspólnie przez Wójta Gminy Rawa Mazowiecka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Matyldowie.

Tegoroczna, ponad 42-kilometrowa wyprawa rowerowa, która odbyła się pod hasłem „Szlakiem kultury i historii" miała swój początek o godzinie 10.15 w Boguszycach przy Centrum Aktywności Kulturalnej. Na trasie przejazdu znalazły się trzy zabytkowe kościoły (w Boguszycach, Krzemienicy i Sierzchowach), dwa pałace (w Starych Bylinach i Bartoszówce), miejsce bitwy z okresu potopu szwedzkiego (w Strzemesznej), muzeum ludowe (Sochowa Zagroda w Sierzchowach). Oprócz zwiedzania i poznawania historii miejsc przejazdu, nie zabrakło również czasu na obiadową przerwę, zlokalizowaną na półmetku wyprawy.

Wycieczka zakończyła się w Matyldowie przy Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie uczestnicy uzupełnili spalone kalorie przepysznym poczęstunkiem przygotowanym przez miejscowe KGW. Wszyscy pasjonaci rowerowych wypraw otrzymali również pamiątkowe podziękowania oraz rowerowe gadżety.
Zobacz zdjęcia: