wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek w gminie Zelów. Pieszy wtargnął na jezdnię, potrąciło go auto. 35-latka nie udało się uratować

policja-trojkat-noc
fot. ilustracyjne

Policjanci z komisariatu w Zelowie pod nadzorem bełchatowskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 484 w miejscowości Łobudzice. 25-letni kierowca Fiata Foblo potrącił pieszego. Na skutek odniesionych obrażeń 35-latek poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło w czwartek, 7 września o godzinie 20:30. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 25-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Fiat Doblo, potrącił pieszego, który prawdopodobnie wtargnął na jezdnię.

- Pieszy ubrany był w ciemną odzież i nie posiadał elementów odblaskowych. Pomimo akcji reanimacyjnej, na skutek odniesionych obrażeń, poszkodowany 35-letni mieszkaniec Łobudzic zmarł na miejscu. Kierujący fiatem był trzeźwy - informuje nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie. - Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają śledczy z Komisariatu Policji w Zelowie.

Policja przypomina, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Każdy pieszy i rowerzysta powinien zadbać o to, aby na drodze być widocznym. Pamiętajmy o noszeniu odblasków po zmroku, nawet gdy przepisy tego nie wymagają. Kamizelka odblaskowa, elementy odblaskowe to podstawa, zwłaszcza na nieoświetlonej drodze. Dzięki odblaskom pieszy czy rowerzysta jest lepiej widoczny dla kierowcy, który ma wówczas czas, aby odpowiednio zareagować. Przypominamy również, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków.