wersja testowa serwisu

"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty". Policjanci opowiadali o zagrożeniach związanych z dopalaczami

255-104261

W ramach akcji „narkotyki i dopalacze zabijają", której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" rawscy i bialscy policjanci spotkali się z rodzicami uczniów ze szkół w Konopnicy i Lubani.

13 listopada br. policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wraz z psychologiem z Punktu konsultacyjnego przy Urzędzie Gminy Rawa Mazowiecka Szymonem Kocikiem w Szkole Podstawowej w Konopnicy mówili o zagrożeniach związanych z używaniem środków odurzających. Wskazali symptomy mogące świadczyć o zażywaniu przez młodych ludzi dopalaczy. Na spotkaniu wykorzystana była walizka edukacyjna. Rodzice i nauczyciele mogli zapoznać się z przedmiotami związanymi z zażywaniem a nawet dystrybucją środków odurzających.

25 listopada br. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Lubani. Tu również wykorzystali walizkę poglądową. Omówili o niebezpieczeństwach płynących z zażywania dopalaczy, o objawach mogących świadczyć, że młody człowiek zażywa te środki. Duże zainteresowanie rodziców oraz nauczycieli wzbudziła zawartość walizki edukacyjnej. Ponieważ pokazuje ona pomysłowość ludzi zajmujących się tym procederem. Policjanci odpowiadali na pytania dotyczące odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, skali problemu na terenie powiatu rawskiego i tym podobne.

info. KPP Rawa Maz.