wersja testowa serwisu

Sprawcy włamań do domów w budowie zatrzymani przez policjantów ze Skierniewic

249-129347
fot. KMP w Skierniewicach

Skierniewiccy kryminalni zatrzymali troje sprawców włamań i kradzieży z nowo wybudowanych domów jednorodzinnych na terenie powiatu skierniewickiego. Mężczyźni w wieku 24 i 30 lat oraz 21-letnia kobieta okradli 5 posesji. Ich łupem padały instalacje hydrauliczne i elektryczne.

We wtorek, 27 kwietnia 2021 roku po godzinie 7.00 policjanci z wydziału kryminalnego skierniewickiej komendy na podstawie zdobytych wcześniej informacji wytypowali troje mieszkańców powiatu skierniewickiego podejrzewanych o włamania i kradzieże z domów jednorodzinnych będących w trakcie budowy.

Dwaj mężczyźni w wieku 24 i 30 lat oraz 21-letnia kobieta z terenu pięciu posesji ukradli wyposażenie hydrauliczne (w tym piec centralnego ogrzewania i grzejniki), instalacje elektryczne (przewody, bezpieczniki, gniazdka, włączniki, lampy oświetleniowe) oraz instalację systemów alarmowych. Skradzione przedmioty wywozili z terenu budowy własnym pojazdem.

Cała trójka odpowie za kradzieże z włamaniem, co jest zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 30-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta zostali objęci dozorem policyjnym. Ponieważ 24-latek pomimo aktualnego dozoru policyjnego za wcześniejsze włamania nadal popełniał przestępstwa, decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

źródło: KMP w Skierniewicach

Zobacz zdjęcia: