Śmiertelny wypadek w gminie Rusiec. Nie żyje przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu, wiceprezydent jest ciężko ranny [Foto]

Śmiertelny wypadek w gminie Rusiec. Nie żyje przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu, wiceprezydent jest ciężko ranny
OSP KSRG Rusiec

W niedzielę, 14 maja w godzinach porannych doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką śmierć na miejscu poniosła pasażerka osobówki, kierowca z tego samochodu w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Poszkodowani to samorządowcy z Sieradza. Nie żyje Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu, a ciężko ranny został wiceprezydent Rafał Matysiak.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę wczesnym rankiem. O godzinie 6.49 służby ratunkowe zostały zadysponowane na drogę krajową nr 74. W miejscowości Wincentów w powiecie bełchatowskim doszło do zderzenia bmw z TIRem. Podróżujący osobówką zostali uwięzieni w pojeździe. Strażacy za pomocą urządzeń hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanych. Niestety dla pasażerki na pomoc było już za późno, Urszula Rozmarynowska zmarła na miejscu zdarzenie. Kierujący pojazdem Rafał Matysiak, w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR-u do szpitala. 

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Przekazują jednak wstępne ustalenia z miejsca wypadku.

-  Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący bmw 53-letni mężczyzna, jadąc od strony Widawy w kierunku Pajęczna, wjeżdżając na DK 74 z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym volvo, który jechał od strony Wielunia w kierunku Bełchatowa. W wyniku zderzenia pojazdów, na skutek odniesionych obrażeń, śmierć na miejscu poniosła 63-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego - pasażerka bmw, a jego kierowca śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala - informuje Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Kierujący volvo, 26-letni mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe. Pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, ustalili świadków. Szczegółowe okoliczności tego wypadku będą teraz wyjaśniać funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

Informację o tragicznej śmierci potwierdził w niedzielę, po godzinie 10.00 w mediach społecznościowych prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

- Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych dotarła do nas smutna wiadomość. W wypadku samochodowym zginęła Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. Do szpitala w ciężkim stanie trafił Rafał Matysiak, zastępca prezydenta Miasta Sieradza. Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie Pani Przewodniczącej i łączymy się z bliskimi Pana Wiceprezydenta w modlitwie o jego zdrowie - napisał prezydent Osiewała.
Zobacz zdjęcia: 

Foto: KPP Bełchatów