wersja testowa serwisu

Rawscy kryminalni zlikwidowali plantację konopi. Zabezpieczono ponad 80 sadzonek

Untitled
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Kryminalni zabezpieczyli łącznie 82 rośliny oraz i blisko 6 kilogramów suszu. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

7 września 2020 roku rawscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o nielegalnej plantacji konopi indyjskich na terenie gminy Rawa Mazowiecka. Policjanci na terenie nieużytków rolnych ujawnili i zabezpieczyli ponad 80 krzewów w różnej fazie wzrostu. W ich rękach znalazło się również blisko 6 kilogramów suszu roślinnego.

Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca oraz dokumentację fotograficzną. Wykonali również testy, suszu które wykazały, że jest to marihuana. Dzięki pracy policjantów do obrotu nie trafiło blisko 8 tysięcy porcji handlowych marihuany. Aktualnie w rawskiej komendzie prowadzone są czynności zmierzające w kierunku ustalenia osób odpowiedzialnych za ten przestępczy proceder. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej

Zobacz zdjęcia: