wersja testowa serwisu

Rawscy dzielnicowi kontrolują pustostany, by pomóc osobom bezdomnym

255-139311
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Dzielnicowi z rawskiej komendy kontrolowali pustostany i miejsca, gdzie mogliby gromadzić się bezdomni. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców, aby informowali o miejscach, w których znajdują się osoby potrzebujące pomocy. Dotyczy to również osób starszych i takich, które z uwagi na swoją nieporadność czy sytuację zdrowotną, mogliby zostać narażeni na skutki oddziaływania zimna.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo osób bezdomnych co roku w okresie jesienno-zimowym prowadzą intensywne działania prewencyjne mające na celu uchronienie ich przed zamarznięciem. Dzielnicowi zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Aby się rozgrzać bardzo często bezdomni w takich miejscach rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Policjanci monitorują sytuację tych osób i sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Odnajdując osoby, które nie maja dachu nad głową zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło i można przespać się w normalnych warunkach.

Informacje o osobach potrzebujących pomocy można przekazać za pośrednictwem internetowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, a w sytuacjach alarmowych dzwoniąc pod bezpłatne numery 112.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej