Przez pomyłkę wyrzucili do kosza kasetkę z utargiem. W środku było kilkanaście tysięcy złotych

255-193651
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Policjanci wydziału kryminalnego rawskiej komendy odnaleźli ponad 16 tysięcy złotych omyłkowo wyrzuconych do kosza przez pracowników lokalu gastronomicznego. Pieniądze zostały odnalezione w ostatniej chwili, ponieważ całość przywiezionych odpadów została przygotowana do przerobienia. Gotówka odzyskana w całości zostanie przekazana właścicielowi.

29 kwietnia 2024 roku po godzinie 12.00 do rawskiej komendy zgłosili się pracownicy jednego z lokali gastronomicznych znajdujących się na terenie miasta i poinformowali dyżurnego, że poprzedniego wieczoru sprzątając lokal przed zamknięciem, omyłkowo wyrzucili do kosza kasetkę z pieniędzmi. Miało być w niej ponad 16 tysięcy złotych.

- Zrozpaczeni pracownicy, zanim przyszli do komendy, sami szukali zguby, jednak bezskutecznie. Istniało podejrzenie, że ktoś zauważył w kontenerze pieniądze i je przywłaszczył. Kryminalni zaczęli przeglądać monitoringi i ustalać kto ewentualnie odebrał śmieci. Dzięki zaangażowaniu policjantów okazało się, że kilka godzin wcześniej cały kontener został przewieziony do miejsca składowania odpadów. Dosłownie w ostatniej chwili funkcjonariusze poinformowali pracowników sortowni o wstrzymaniu prac, ponieważ całość została już przygotowana do przerobienia - relacjonuje asp. Agata Krawczyk.

W jednym z worków znajdowała się kasetka z pieniędzmi. Kryminalni zabezpieczyli pojemnik z gotówką, która trafi do rąk właściciela restauracji. Chwila nieuwagi i roztargnienia mogła sporo kosztować pracowników baru. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom policjantów ta historia ma szczęśliwe zakończenie.