wersja testowa serwisu

Przed nami kolejny Rawski Koncert Sztuki. Tym razem przygotowano wieczór żeglarsko-poetycki

121786500_2716670078650895_1735163620867405211_o

Przed nami drugi z serii Rawskich Koncertów Sztuki organizowanych przez Stowarzyszenie Topory. Tym razem tematem wieczoru będą pieśni i piosenki żeglarskie, wodą i wiatrem pisane oraz ballady rosyjskie i piosenki poetyckie.

Muzycznie wieczór rozpocznie Tomasz "Grom" Paciorek, znany rawskiej publiczności między innymi z festiwalu Rawa Gra Szanty czy też zeszłorocznej edycji Rawskiej Krainy Łagodności (której Rawskie Koncerty Sztuki niejako są naturalną kontynuacją), żeglarz, szantymen, członek Stowarzyszenia Topory.

Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie duet Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego, który uraczy wszystkich poezją mórz, niezwykłą interakcją i romantyzmem rosyjskich ballad. Swoją historią pt. "Opowieść repatrianta" podzieli się z nami Aleksiej Stokowski, Polak z dziada pradziada. Od trzech miesięcy obywatel Polski i mieszkaniec Rawy Mazowieckiej przedstawi niezwykłą historię swojej rodziny, której losy świetnie ilustrują skomplikowane i trudne losy naszego kraju. Opowie też o życiu w krajach Azji Środkowej oraz dlaczego warto było starać się o powrót do ojczyzny przodków. Swoją kolekcję fotografii naszego miasta przedstawi zaprzyjaźniona z "Toporami" pani Anna Kraćkowska - dziennikarka i fotograf.

Liczba uczestników, przez aktualne obostrzenia, jest mocno ograniczona. Chęć uczestnictwa w wydarzeniu można zgłaszać wiadomością na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

- Zgodnie z obostrzeniami będziemy mogli zaprosić ograniczoną liczbę osób. Pierwszeństwo będą miały osoby,które pierwsze wyślą maila zgłoszeniowego. Przyjmujemy je od piątku 16 października po godzinie 18:00. Każdy otrzyma maila zwrotnego z potwierdzeniem zaproszenia - informują organizatorzy. - Mail powinien być zatytułowany "Wieczór żeglarsko poetycki" a w treści prosimy podać imię i nazwisko. Jeden mail może zgłosić maksymalnie trzy osoby. Aby każdy miał równe szanse i ta wiadomość mogła dojść do wszystkich zainteresowanych e-maile przysłane przed 18:00 16 października nie będą brane pod uwagę.

Wieczór żeglarsko-poetycki odbędzie się w piątek, 23 października w Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach. Początek o godzinie 18:00. Koncerty, prelekcja oraz wystawa grafik będą dla Państwa dostępne całkowicie bezpłatnie.

Zadanie jakim jest „Rawski Koncert Sztuki" jest finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2020 rok „Łódzkie na plus".