wersja testowa serwisu

Projekt pn. "Szlakiem dziedzictwa Gminy Rawa Mazowiecka" z dofinansowaniem

Zrzut-ekranu-2021-09-09-o-11.17.11
fot. UG Rawa Mazowiecka

Zarząd Województwa Łódzkiego wybrał do dofinansowania projekt pn. "Szlakiem dziedzictwa Gminy Rawa Mazowiecka", złożony przez Gminę Rawa Mazowiecka w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Projekt turystyczno-promocyjny Gminy zakłada szereg działań zmierzających do wypromowania Gminy. Projekt zakłada budowę szlaku turystycznego łączącego najważniejsze i jednocześnie najciekawsze elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego na terenie Gminy Rawa Mazowiecka. Szlak będzie miał swoje odzwierciedlenie zarówno w postaci oznakowania w terenie, ale również w formie papierowej (mapa) i elektronicznej (strona www). Szlak będzie wiódł również poprzez miejscowości, w których aktywnie działają organizacje społeczne, ponieważ to właśnie one będą filarem oferty turystycznej, która to zostanie stworzona w wyniku realizacji projektu. Projekt zakłada też wykorzystanie innowacyjnego narzędzia promocji - Geocachingu, który łączy w sobie świetną zabawę z możliwością odkrywania ciekawych miejsc.

Partnerem Gminy w projekcie jest Parafia pw Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. Część projektu, realizowana przez Parafię, będzie dotyczyła zagospodarowania terenu parafialnego ogrodu i utworzenia "Ogrodu Dialogu" a w nim m.in. "Groty z Lourdes" oraz kapliczki Matki Bożej Fatimskiej, Drogi Krzyżowej Narodu Polskiego oraz „Kamień Różaniec bł. Ks. Popiełuszki".

Realizacja projektu przyczyni się przede wszystkim do zwiększenia atrakcyjności turystycznej nie tylko Gminy Rawa Mazowiecka ale również obszaru całego województwa łódzkiego. Wzrost atrakcyjności turystycznej obszaru Gminy pociąga za sobą zwiększenie liczby odwiedzających, w konsekwencji zwiększenie dochodów podmiotów obsługujących ruch turystyczny i tym samym popyt na nowe usługi i zwiększenie zatrudnienia w tym sektorze.

źródło: UG Rawa Mazowiecka