Policyjny pościg w Rawie Mazowieckiej. Uciekał, bo przewoził narkotyki, nie miał też prawa jazdy

Policyjny pościg w Rawie Mazowieckiej. Uciekał, bo przewoził narkotyki, nie miał też prawa jazdy

Policjanci z rawskiej komendy zatrzymali 37-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania. Po pościgu w aucie policjanci znaleźli substancja odurzające. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci wydziału kryminalnego, 3 listopada 2022 roku przed godziną 13.00 w Rawie Mazowieckiej, na ulicy Tomaszowskiej usiłowali zatrzymać do kontroli Mercedesa. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że kierujący tym autem nie posiada uprawnień do kierowania oraz może przewozić substancje zabronione. 

- Mężczyzna zignorował wydane polecenie do zatrzymania się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za samochodem, który z nadmierną prędkością mijał ulice miasta. Do pościgu dołączyli się policjanci ruchu drogowego radiowozem oznakowanym. W Boguszycach kierowca Mercedesa stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i słup - relacjonuje mł. asp. Agata Krawczyk.

37-letni kierowca mercedesa został zatrzymany. Był trzeźwy. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli w jego samochodzie znaczną ilości narkotyków. Mieszkaniec Rawy Mazowieckiej odpowie za posiadanie środków odurzających oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.