Policjantki rozmawiały dziećmi o bezpieczeństwie na drodze oraz w sieci

255-157600
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Jak prawidłowo przechodzić przez drogę? Czy odblaski są potrzebne? Czym jest hejt? To tylko kilka z pytań, na które policjantki pomagały odpowiedzieć dzieciom ze szkoły w Chodnowie. Rodzice zapoznali się z walizką edukacyjną aby zobaczyć z bliska jak wyglądają substancje psychoaktywne.

W ubiegłym tygodniu policjantki z rawskiej komendy rozmawiały z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Chodnowie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z drogi oraz potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Ze starszą młodzieżą rozmawiano o zagrożeniach płynących z Internetu i odpowiedzialności karnej za popełnione czyny. Uczestników uczulono na komunikowanie się za pomocą portali społecznościowych. 

Wśród grup szkolnych utworzonych na portalach bardzo często pojawiają się zachowania kwalifikowane jako czyny karalne. Policjantki dlatego też przestrzegały młodzież i tłumaczyły jakie konsekwencje niosą za sobą takie zachowania. Na koniec funkcjonariuszki spotkały się tylko z rodzicami aby uświadomić ich jak dużo młodych osób sięga po substancje psychoaktywne i środki odurzające. Aby skutecznie walczyć z problemem jakim jest zażywanie środków odurzających przez dzieci i młodzież konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie. 

Dzięki narzędziu w postaci walizki edukacyjnej, dorośli mogli z bliska przyjrzeć się substancjom, które zagrażają życiu bądź zdrowiu najbliższych. Każdy specyfik opatrzony był szczegółowym opisem wyglądu. Funkcjonariuszki pokazały szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów była o wiele łatwiejsza. 

Policjanci chcą edukować przede wszystkim rodziców i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba, bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a zabawkowa piłeczka- młynkiem do marihuany.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej