wersja testowa serwisu

Policjant jadący na służbę zatrzymał pijaną kierującą

255-139120

Szybka reakcja policjanta jadącego na służbę, zakończyła podróż pijanej kierującej w miejscowości Podlas. 43-latka, która jechała Volkswagenem Passatem drogą ekspresową, miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi jej wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W niedzielę≤ 14 listopada przed godziną 19.00 policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego rawskiej komendy jechał drogą S8 na służbę. W pewnym momencie zwrócił uwagę na kierującą Volkswagenem, której zachowanie na drodze wzbudziło podejrzenia, że może być pod wpływem alkoholu.

- Kierująca jechała całą szerokością jezdni na drodze szybkiego ruchu. Policjant od razu poinformował oficera dyżurnego oraz doprowadził do zatrzymania się kierującej na parkingu i uniemożliwił jej dalszą jazdę - mówi mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej. - Po chwili na miejscu pojawili się mundurowi z komendy w Rawie, którzy potwierdzili, że podejrzenia kolegi były słuszne. Kierująca Volkswagenem, 43-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego miała 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy.

Teraz kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat dwóch, wysokie świadczenie pieniężne i wieloletni zakaz kierowania pojazdami.