Policjanci zachęcali uczniów rawskiego "Katolika” do wstąpienia w ich szeregi

255-193822
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Dochodzeniowiec oraz oficer prasowy promowali zawód policjanta podczas spotkania z uczniami Katolickiego Publicznego Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II. Funkcjonariusze przybliżyli młodzieży informacje o tym jak wygląda służba w Policji.

Rawscy policjanci organizują cykliczne spotkania z młodzieżą szkolną, by oprócz zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, cyberprzestrzeni i odpowiedzialności karnej nieletnich porozmawiać także o zasadach rekrutacji do służby w policji oraz przybliżyć zawód policjanta. Tym razem spotkanie obyło się w Katolickim Publicznym Liceum Ogólnokształcącym imienia świętego Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej.

Dochodzeniowiec oraz oficer prasowy przekazali uczniom informacje na temat procesu postępowania kwalifikacyjnego, jego poszczególnych etapach, wymaganiach oraz miejscu składania dokumentów i terminach przyjęć do Policji. Funkcjonariusze przedstawili młodzieży, jakie są wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Przekonywali, że praca ta umożliwia kontakt z innymi ludźmi, że jest to zajęcie dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o przywilejach mundurowych, ale również o trudach pełnionej przez nich służby. Funkcjonariusze zaakcentowali, że decydując się na pracę w Policji ważna jest chęć niesienia pomocy, empatii, ale również odporność psychiczna, dodali, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności i sumienności. Wybór życiowego zawodu to bardzo poważna sprawa, która wymaga poważnego zastanowienia się, dlatego też policjanci rozmawiają nie tylko z maturzystami ale również z młodszymi uczniami szkół średnich aby mieli spokojnie czas na przemyślane decyzje.

- Zapraszamy do kontaktu osobiście lub pod numerem telefonu 47 843 31 10 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-15.30, a dodatkowo w każdy wtorek pracownicy kadr prowadzą dyżury do godziny 18.00. W każdy pierwszy czwartek miesiąca organizujemy na terenie komendy ,,Doborowe Czwartki", podczas których również wyjaśniamy zasady rekrutacji. Wystarczy skontaktować się z nami i umówić dogodny termin. Więcej informacji znajdziesz tutaj - mówi asp. Agata Krawczyk.