wersja testowa serwisu

Policjanci z Rawy Mazowieckiej w „Wesołej Krainie”. Czego dotyczyła wizyta?

255-137011
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Rawscy policjanci odwiedzili przedszkolaki z „Wesołej Krainy" w Rawie Mazowieckiej. Stróże prawa przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Milusińscy chętnie wyszli z policjantami na spacer, by w prawidłowy sposób przejść przez przejście dla pieszych. Mundurowi opowiadali dzieciom między innymi, jak wezwać pomoc dzwoniąc na numer alarmowy 112.

W poniedziałek, 4 października policjanci odwiedzili przedszkolaki z „Wesołej Krainy" w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie zaczęło się od wspólnego spaceru powiązanego z lekcją prawidłowego przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Widok grupy przedszkolaczków przechodzących przez ulicę wywoływał uśmiech na twarzach kierowców. Policjanci rozmawiali z maluchami na temat niebezpieczeństw jaki mogą je spotkać podczas zabawy w domu, czy podczas kontaktu z osobami obcymi lub ze zwierzętami. Mundurowi uczyli dzieci jak prawidłowo wezwać pomoc przy użyciu numeru alarmowego 112.

Policjanci z rawskiej komendy systematycznie odwiedzają przedszkola, w których prowadzą pogadanki dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej