wersja testowa serwisu

Policjanci z Rawy Mazowieckiej dbają, aby uczniowie bezpiecznie dotarli do szkoły

Policjanci z Rawy Mazowieckiej dbają, aby uczniowie bezpiecznie dotarli do szkoły

W powiecie rawskim policjanci czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo i porządkiem w ruchu drogowym oraz w rejonach szkół i placówek oświatowo-wychowawczych.

Rawscy policjanci realizują zadania w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły". W tym okresie, policjanci szczególnie czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Mundurowi Wydziału Prewencji oraz Ogniwa Ruchu Drogowego sprawdzają prawidłowość oznakowań przejść dla pieszych, a także odwiedzają uczniów szkół podstawowych na terenie powiatu rawskiego.

W trakcie prelekcji omawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Policjanci uświadamiają dzieciom i osobom dorosłym jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach publicznych, a także o prawidłowym przewożeniu pasażerów.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, funkcjonariusze apelują o czujność i rozwagę oraz zachęcają do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej