wersja testowa serwisu

Policjanci, strażacy, psy tropiące i śmigłowiec. Zakończono poszukiwania mieszkańca gminy Rawa Mazowiecka

Policjanci, strażacy, psu tropiące i śmigłowiec. Zakończono poszukiwania mieszkańca gminy Rawa Mazowiecka
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Rawscy policjanci od kilku dni prowadzili poszukiwania zaginionego 61-latka. Mężczyzna odnalazł się w jednej z miejscowości w powiecie sochaczewskim. Cały i zdrowy został przewieziony przez funkcjonariuszy rawskiej komendy do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę rodziny.

W środę, 1 września policjanci z Rawy Mazowieckiej przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 61-letniego mieszkańca gminy Rawa Mazowiecka. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna 31 sierpnia około godziny 16.30 widziany był w pobliżu miejscowości Linków i od tamtej pory nie powrócił do miejsca zamieszkania, ani nie nawiązał kontaktu z bliskimi.

- Od chwili zgłoszenia rawscy policjanci prowadzili poszukiwania 61-latka. Działania poszukiwawcze prowadzone były wspólnie z rodziną, lokalnymi mieszkańcami, strażakami Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszami policji z Łodzi. Do odnalezienia mężczyzny wykorzystywany były psy tropiące oraz śmigłowiec - informują mundurowi.

W niedzielne popołudnie po godzinie 17.00 61-latek został odnaleziony w jednej z miejscowości pod Sochaczewem, gdzie dostał się prawdopodobnie z przypadkowo jadącym kierowcą. Mieszkańcy zaniepokojeni wałęsającym się od kilku dni mężczyzną poinformowali służby. Funkcjonariusze po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych potwierdzili, że jest to zaginiony mieszkaniec powiatu rawskiego. Cały i zdrowy został przekazany pod opiekę rodziny.