Po służbie zatrzymał kierowcę z trzema promilami w organizmie

alkomat

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Kierujący oplem miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.

25 lutego 2023 roku przed północą policjant na co dzień pełniący służbę w Warszawie, w czasie wolnym jechał audi wraz ze swoja partnerką ulicami Białej Rawskiej. Nagle na skrzyżowaniu Kościuszki i Kolejowej kierujący oplem wymusił im pierwszeństwo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Kierująca audi kobieta musiała gwałtownie hamować, aby nie doszło do zdarzenia drogowego. Jadąc za nim na kolejnym skrzyżowaniu zauważyli, że kierujący oplem wjeżdża w drogę "pod prąd". To zachowanie wzbudziło podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjant nie zastanawiając się, uniemożliwił mężczyźnie dalsza jazdę, zatrzymując go i zabierając kluczyki. 

Jak się okazało, decyzja ta była jak najbardziej słuszna, bo mężczyzna był kompletnie pijany. Mundurowy poinformował dyżurnego rawskiej komendy o całej sytuacji. Po zbadaniu mieszkańca Białej Rawskiej okazało się, że 45-latek ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej