PiS w okręgu 10: Tak prezentuje się pełna lista kandydatów do Sejmu

pis
A. Macierewicz/ Facebook

Dziewięć mandatów, osiemnastu kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na listach do Sejmu. W minioną sobotę, 2 września poznaliśmy nazwiska polityków, którzy w okręgu wyborczym nr 10 będą walczyć o poselskie mandaty. Na liście sporo osób ubiegających się o reelekcję, ale są też nowe twarze.

O tym, że listę PiS w okręgu nr 10 otworzy Antoni Macierewicz było wiadomo od 31 sierpnia, kiedy to prezes partii, Jarosław Kaczyński ogłosił liderów list wyborczych do Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w całym kraju. O reelekcję będzie się ubiegać nie tylko Marszałek Senior, ale także: Anna Milczanowska, Grzegorz Lorek czy Grzegorz Wojciechowski. Na liście brak jest obecnej posłanki PiS - Małgorzaty Janowskiej z Bełchatowa, co nie oznacza, że to miasto nie będzie miało "swoich" kandydatów, w październikowych wyborach będzie ich troje. Identyczną liczbą kandydatów mają: Radomsko, Piotrków Trybunalski i Opoczno. Po dwoje kandydatów pochodzi z powiatów: rawskiego, tomaszowskiego i skierniewickiego. Poniżej pełna lista kandydujących do Sejmu w okręgu 10:

 1. Antoni Macierewicz - Piotrków Trybunalski
 2. Robert Telus - Opoczno
 3. Anna Milczanowska - Radomsko
 4. Paweł Sałek - Skierniewice
 5. Grzegorz Wojciechowski - Rawa Mazowiecka
 6. Grzegorz Lorek - Piotrków Trybunalski
 7. Ewa Wendrowska - Tomaszów Mazowiecki
 8. Beata Dróżdż - Piotrków Trybunalski
 9. Marek Sarwa - Opoczno
 10. Marta Lublin - Tomaszów Mazowiecki
 11. Jacek Bakalarczyk - Bełchatów
 12. Dariusz Rogut - Bełchatów
 13. Kamil Gniatkowski - Radomsko
 14. Agata Paprocka - Skierniewice
 15. Dariusz Misztal - Rawa Mazowiecka
 16. Ewelina Kałuża - Bełchatów
 17. Edyta Kaśkiewicz - Opoczno
 18. Krzysztof Ciecióra - Radomsko


Wybory 2023 - kto kandydatem do Senatu?

O reelekcję do Senatu z rekomendacji PiS starać się będą Wiesław Dobkowski z senackiego okręgu nr 28 obejmującego Piotrków Trybunalski, powiaty bełchatowski, piotrkowski i radomszczański oraz Rafał Ambrozik z senackiego okręgu nr 29, czyli Skierniewic i powiatu skierniewickiego a także powiatów opoczyńskiego, rawskiego i tomaszowskiego.

Dodajmy, że piotrkowski okręg wyborczy nr 10, w którym do głosowania uprawnionych jest niespełna 723 tysiące mieszkańców przekłada się na dziewięć mandatów poselskich. Obszar OKW nr 10 obejmuje następujące powiaty oraz miasta na prawach powiatu: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki i tomaszowski; Piotrków Trybunalski i Skierniewice.

Przypomnijmy "dziesiątka" w głosowaniu w październiki 2019 była okręgiem, w którym Prawo i Sprawiedliwość uzyskało bardzo dobry wynik. 4 lata temu paria zdobyła 56,21% wszystkich głosów. Wówczas karty do głosowania pobrało 350 tysięcy z ponad 567 tysięcy zarejestrowanych wyborców. Dało to frekwencję na poziomie 61,81%. Najwięcej głosów uzyskał Antoni Macierewicz - został wybrany przez prawie 31 tysiące osób.