Pirat drogowy zatrzymany przez rawskich policjantów. Stracił już prawo jazdy

pomiar-predkosci
fot. archiwum policji

Policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego mężczyznę, który w obszarze zabudowanym jechał 103 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał mandat 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. To już 15 uprawnienia zatrzymane za przekroczenie prędkości od początku roku na terenie powiatu rawskiego.

Policjanci wydziału ruchu drogowego rawskiej komendy kolejny raz przypominają, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym jest nie tylko niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, ale ma swoje konsekwencje prawne. Tym razem odczuł to na swojej skórze, 36-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego, który w obszarze zabudowanym w miejscowości Ścieki jechał 103 km/h. 

- Funkcjonariusze rawskiej drogówki zatrzymali kierującemu renault prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych - mówi asp. Agata Krawczyk. - Od początku 2024 roku mundurowi ,,w białych czapkach" zatrzymali na terenie powiatu rawskiego 15 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Dzięki takim kontrolom funkcjonariusze eliminują z naszych dróg kierowców stwarzających zagrożenie, a tym samym wpływają na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Policjanci przypominają, że każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze…