wersja testowa serwisu

Pijany traktorzysta zatrzymany przez policję. Kilka lat temu stracił prawo jazdy

255-132966
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym. 47-letni traktorzysta miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Wieczorem, 7 lipca 2021 roku rawscy policjanci zostali skierowani do Lubanii w gminie Sadkowice, gdzie ciągnikiem rolniczym marki Władimirec jechał prawdopodobnie nietrzeźwy traktorzysta. Funkcjonariusze zatrzymali traktor do kontroli. Za kierownicą siedział doskonale znany mundurowym 47-letni mieszkaniec powiatu rawskiego.

Mężczyzna był wcześniej wielokrotnie zatrzymywany do kontroli pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 47-latka blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna w 2015 roku stracił prawo jazdy i posiada sądowy dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za kierowanie traktorem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej