wersja testowa serwisu

Pijany kierowca zatrzymany przez rawskich policjantów. Miał wiele na sumieniu

255-139384
fot. KPP w Rawie Mazosieckiej

Prawie pół promila alkoholu w organizmie miał 47-latek, który w Rawie Mazowieckiej został zatrzymany do kontroli drogowej. Mężczyzna kierował Volkswagenem Polo niedopuszczonym do ruchu oraz bez aktualnej polisy oc. Dodatkowo kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

W piątkowy poranek, 19 listopada  policjanci ogniwa ruchu drogowego z komendy w Rawie Mazowieciej zauważyli jadącego przez miasto Volkswagena Polo, którego kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu do kontroli 47-letniego mieszkańca powiatu skierniewickiego, funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu.

- Mężczyzna miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Dodatkowo łamał sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązywał jeszcze przez najbliższe 2 lata, kierował samochodem niedopuszczonym do ruchu oraz nie posiadającym aktualnej polisy oc - relacjonuje mł. asp. Agata Krawczyk.

uto odjechało na lawecie na parking policyjny, a nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysokie świadczenie pieniężne.