Pijany kierowca potrącił pieszą i uciekł. Kobiety nie udało się uratować

255-165220
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Policjanci wydziału kryminalnego z Rawy Mazowieckiej zatrzymali podejrzanego o śmiertelne potrącenie 39-latki. Mieszkaniec powiatu rawskiego, kierując BMW, potrącił pieszą, po czym nie udzielając jej pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W niedzielę, 5 marca o godzinie 3.00 policjanci otrzymali informację o wypadku w Gogolinie w gminie Sadkowice, gdzie kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że dwoje pieszych - mężczyzna i kobieta - szło prawą stroną nieoświetlonej drogi. 

- Mężczyzna szedł bliżej pobocza, natomiast kobieta obok niego, nie posiadali elementów odblaskowych. Kierujący samochodem marki BMW, jadąc w tym samym kierunku co szli piesi, potrącił idącą 39-latkę. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia, nie udzielając rannej pomocy. Kilka posesji dalej porzucił uszkodzony samochód - relacjonuje mł. asp. Agata Krawczyk. - Policjanci z wydziału kryminalnego krótko po zdarzeniu zatrzymali 37-letniego kierującego BMW. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo została pobrana mu krew do badania na zawartość alkoholu oraz narkotyków. Mężczyzna był już wcześniej notowany. Nie posiadał również uprawnień do kierowania. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 37-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.