wersja testowa serwisu

Parking przy ul. Jagiellońskiej będzie gotowy w połowie maja

dji_0081_00001mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Bardzo dobre informacje dla mieszkańców. W połowie maja na tyłach kamienic przy ul. Jagiellońskiej 24 i 26 przybędzie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Właśnie kończy się drugi, finalny etap inwestycji związanej z zagospodarowaniem tego placu w centrum. 

Ponad sto miejsc do bezpiecznego zaparkowania auta, zyskają już za chwilę skierniewiczanie. W połowie miesiąca wykonawca ma zakończyć bowiem kompleksową modernizację placu na tyłach kamienic przy ul. Jagiellońskiej.

- Roboty przebiegają tam bardzo sprawnie i wszystko wskazuje na to, że zakończą się przed terminem - w połowie maja – informuje Wydział Dróg i Komunikacji.

Przypomnijmy, że w ramach zadania podłączono już niezbędne przyłącza, wybudowano kanalizacje i nowe komórki. Wykonano też podbudowę pod"kostkę". Obecnie na miejscu trwają zaawansowane prace brukarskie. Dopełnieniem zadania będą nowe nasadzenia i kolejne elementy małej architektury.

Dodajmy, że to już drugi etap realizowany w tym rejonie. W 2020 roku zakończono pierwszy, realizowany na rogu ulic: Jagiellońskiej i Strakacza. Prace zakończono tam w niespełna półtora miesiąca, a oprócz oświetlonego parkingu z chodnikiem, mieszkańcy zyskali ławki, wiatę przystankową i kolejne nasadzenia.

Całkowita wartość zadania wyniesie blisko 1,7 mln zł (drugi etap 820 tys. zł).

źródło: UM Skierniewice