wersja testowa serwisu

Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowany do sezonu letniego

22354
fot. UM Rawa Mazowiecka

W czasie gdy ze względu na pandemię koronawirusa musieliśmy pozostać w domach, pracownicy OSiR wykonywali liczne prace konserwacyjne na całym terenie ośrodka, przygotowując infrastrukturę do sezonu letniego.

Obecnie wodowany jest sprzęt pływający do Wypożyczalni sprzętu. Stopniowo, w najbliższych dniach, kompletny sprzęt będzie do dyspozycji wypoczywających. Na przystani będzie można wypożyczyć: łodzie wiosłowe, rowery wodne, kajaki i łodzie żaglowe.

Zasady korzystania ze sprzętu pływającego będą nieco inne niż zazwyczaj. Szczególne zasady bezpieczeństwa i społecznego dystansu zmusiły OSiR do przygotowania nowych regulaminów, z którymi należy się zapoznać i bezwzględnie stosować. Bezpieczeństwo i zdrowie wypoczywających na terenie OSiR jest bowiem najważniejsze.
Po każdorazowym użyciu sprzęt pływający będzie dezynfekowany, dotyczy to również kapoków. Będą również dostępne środki ochrony osobistej dla korzystających. Wypożyczalnia sprzętu będzie czynna już od 5 czerwca.


Kąpielisko na Zbiorniku Dolna jest już przygotowane, ale nie ma jeszcze precyzyjnych wytycznych na temat funkcjonowania kąpielisk otwartych w czasie epidemii SARS-CoV-2. Kąpielisko na razie pozostaje zamknięte. O terminie otwarcia kąpieliska będziemy mieszkańców informować.

Zachęcamy do wypoczynku na terenie OSiRu oraz korzystania ze sprzętu wodnego. Zapraszamy również na spacery, wycieczki rowerowe i korzystanie z siłowni zewnętrznej. Do dyspozycji wypoczywających jest również krąg myśliwski położony w lasku tatarskim.

Źródło: Urząd Miasta Rawa Mazowiecka