wersja testowa serwisu

Ogromne dofinansowanie na rozbudowę Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej

167290349_5991614674185570_6051705357296328153_n
fot. Rafał Ambrozik / facebook

Dziewięć milionów złotych z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych trafi do powiatu rawskiego na rozbudowę Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej.

Dzięki wytrwałym staraniom i zabiegom parlamentarzystów - Senatora Rafała Ambrozika i Posła Grzegorza Wojciechowskiego, a także powiatowych samorządowców mieszkańcy ziemi rawskiej otrzymali wsparcie finansowe w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 9 mln zł na rozbudowę Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej, a konkretnie – budowę nowego bloku operacyjnego z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii, sterylizatornią i pozostałą niezbędną infrastrukturą i wyposażeniem.

- Dzięki pozyskanym przez nas środkom szpital będzie miał szansę na prawdziwy skok rozwojowy, którego realizacja w istotny sposób zwiększy bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców całej ziemi rawskiej. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierali nas w staraniach o pomoc na rzecz rawskiego szpitala, a przede wszystkim panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i panu ministrowi Waldemarowi Budzie, którzy wykazali zrozumienie żywotnych potrzeb naszej lokalnej społeczności i podjęli kluczowe decyzje finansowe - mówi Rafał Ambrozik, Senator RP.

Szacowany koszt inwestycji: 17 500 000 złotych.