wersja testowa serwisu

Notorycznie okradali automat z środkami BHP. W rok ukradli towar za ponad 56 tysięcy złotych

Untitled
fot. KPP w Wieluniu

Wieluńscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 39 lat podejrzanych o szereg włamań do automatu ze środkami ochrony osobistej BHP na terenie jednego z wieluńskich zakładów pracy. Łączną wartość skradzionego towaru oszacowano na ponad 56 000 złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Wobec 32-latka prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Z kolei 39-latek objęty został dozorem policyjnym.

Kryminalni z wieluńskiej komendy od połowy stycznia 2021 roku pracowali nad sprawą włamań do automatu ze środkami ochrony osobistej BHP, który znajdował się na terenie jednego z wieluńskich zakładów pracy. Proceder ten trwał od stycznia do grudnia 2020 roku.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy w tym czasie sprawcy w nieuprawniony sposób wielokrotnie używając kart identyfikacyjnych byłych pracowników firmy pobrali z automatu środki ochrony osobistej BHP tj. maski, osłony, rękawce, filtry i kombinezony na łączna kwotę ponad 56 000 złotych.

Policjanci zbierali i weryfikowali wszystkie informacje mogące mieć związek z tymi zdarzeniami. Sprawdzany był również monitoring. Dzięki analizie zebranych dowodów stróże prawa ustalili i zatrzymali odpowiedzialnych za te przestępstwa. Okazali się nimi być dwaj mężczyźni w wieku 32 i 39 lat, którzy wykonywali prace na rzecz tej firmy. 26 stycznia 2021 roku obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 32-latek usłyszał łącznie ponad 370 zarzutów kradzieży z włamaniem. Z kolei jego starszy kolega usłyszał ponad 30 zarzutów również dotyczących kradzieży z włamaniem. Ponadto śledczy ustalają, czy mężczyźni mają związek z innymi tego typu zdarzeniami. Prokurator wobec 32-latka skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Z kolei 39-latek objęty został dozorem policyjnym.

źródło: KPP w Wieluniu