wersja testowa serwisu

Niespokojny weekend na drogach powiatu rawskiego. Strażacy podsumowali swoje działania

9d98e77f-00bc-4571-9dc1-b02153cfe6ad
fot. KP PSP w Rawie Mazowieckiej

Podczas minionego weekendu w dniach 10-12 września strażacy z powiatu rawskiego odnotowali cztery zdarzenia na drogach.

Do pierwszego zdarzenia doszło 10 września o godzinie 6.07 w miejscowości Babsk na drodze S8. Auto osobowe uderzyło w barierę. Autem podróżowały cztery osoby – dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Tego samego dnia o godzinie 15.47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Krukówka. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Kolejne zdarzenie miało miejsce następnego dnia o godzinie 21.04 w miejscowości Rzeczków. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy motocykla do czasu przybycia na miejsce ZRM, zatamowali wyciek paliwa z motocykla, usunęli rozlane paliwo z jezdni przy użyciu sorbentu, oświetlili miejsce zdarzenia i pomogli Policji w kierowaniu ruchem. Kierowca motocykla został przetransportowany do szpitala.

Natomiast w niedzielę, 12 września na drodze S8 w miejscowości Przewodowice kierowca samochodu osobowego uderzył w barierę energochłonną. Na szczęście kierowca pojazdu nie odniósł obrażeń. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu skutków pokolizyjnych.

źródło: KP PSP w Rawie Mazowieckiej