wersja testowa serwisu

Niecodzienni goście w Komendzie Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej

255-13570_20210909-122101_1
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły" Komendę Powiatową Policji w Rawie Mazowieckiej odwiedziła blisko 20-osobowa grupa uczniów. Podczas spotkania, policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły oraz zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu policji.

W Komendzie Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej gościła blisko 20-osobowa grupa uczniów klasy 0 ze Szkoły Podstawowej nr 4. Dzieci poznające zawód policjanta zwiedziły komendę, obejrzały radiowozy oraz miały możliwość zobaczyć jak wygląda praca technika kryminalistyki oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Funkcjonariusze przypomnieli również zasady pierwszej pomocy medycznej.

Wizyta stworzyła również policjantom okazję do rozmów z dziećmi o zasadach bezpiecznych zachowań podczas drogi do i ze szkoły. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się policyjne radiowozy, w których dzieci mogły usiąść i zobaczyć, jak działają urządzenia wykorzystywane w codziennej służbie.

Radość na twarzach dzieci, wspaniała atmosfera oraz skupienie z jakim wysłuchały prelekcji, świadczą, że spotkanie z funkcjonariuszami było potrzebne i okaże się dla nich niezapomnianą lekcją.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej

Zobacz zdjęcia: