Niebezpiecznie na drodze S8, auto uderzyło w łosia

255-170428
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Bus został uszkodzony po zderzeniu z łosiem, który wybiegł na drogę ekspresową S-8. Kierowca nie został poszkodowany, zwierzę nie przeżyło uderzenia.

Informacja o zderzeniu busa z łosiem na drodze ekspresowej S-8 w Rawie Mazowieckiej wpłynęła do dyżurnego 21 maja 2023 roku przed godziną 4:00. Mężczyzna kierujący iveco jechał w kierunku Warszawy. Na wysokości Rawy Mazowieckiej przed zjazdem na Białą Rawską uderzył w przebiegającego przez jezdnię łosia. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, ale zwierzę nie przeżyło.

- W okolicach tego zjazdu bardzo często widziane są łosie. W wieczór poprzedzający zdarzenie, policjanci nagrali film, na którym widać przechodzące zwierzęta. Wiosną łosie migrują, bo zmieniają ostoje na żerowiska letnie, przenoszą się z obszarów leśnych na bagna i mokradła. Z uwagi na budowę ciała, nie mają najmniejszego problemu z pokonaniem nawet wysokiej przeszkody jaką są bariery rozdzielające pasy ruchu - mówi mł. asp. Agata Krawczyk. - Przy tej okazji apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu, nie tylko tam, gdzie ustawione są znaki ostrzegające przed dziką zwierzyną. Im wolniej jedziemy, tym więcej mamy czasu na reakcję i uniknięcie poważnych w skutkach sytuacji.