wersja testowa serwisu

Nadal niebezpiecznie na drogach powiatu rawskiego. Kilka rozbitych samochodów i motocykl

255-120728

Po tragicznym weekendzie na drogach powiatu rawskiego jest nadal niebezpiecznie. Zaledwie w ciągu dwóch dni doszło do czterech zdarzeń drogowych, a trzy osoby trafiły do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

22 września 2020 roku około godziny 11:40 w miejscowości Szczuki, gmina Biała Rawska doszło do kolizji opla astry z mercedesem benz. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący astrą obywatel Holandii nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mercedesem, czym doprowadził do zderzenia. Sprawca za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowy został ukarany mandatem karnym gotówkowym.

Tego samego dnia około godziny 17:15 do rawskiej komendy wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Nowych Szwejkach. Jak wstępnie ustalili policjanci z „drogówki" 22 – letni mieszkaniec Opoczna, kierujący oplem astra nie zatrzymał się przed znakiem STOP, wjechał na skrzyżowanie i zderzył się z prawidłowo jadącym renault master, kierowanym przez 37- latka z powiatu rawskiego. W wyniku zdarzenia dwóch mężczyzn zostało przewiezionych do szpitala. 22 – latek przewoził czterech pasażerów, którym na szczęście nic się nie stało. Śledczy wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia, zatrzymali dowody rejestracyjne oraz zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Opoczna za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

0koło 20:30 w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Wyzwolenia doszło do kolejnego zdarzenia. Z ustaleń policjantów wynika, że 33- letnia mieszkanka gm. Kowiesy kierująca bmw nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z alfa romeo kierowanym przez 34 – letniego mieszkańca Białej Rawskiej. 33 – latka została ukarana mandatem karnym.

23 września o godzinie 8:00 w miejscowości Regnów miało miejsca zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty. Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 38-letnia mieszkanka gminy Czerniewice nie zachowała należytej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo i doprowadziła do zderzenia z motocyklem suzuki. Kierująca hondą fr-v oraz 40 – letni motocyklista z gminy Regnów byli trzeźwi. Kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział oraz zatrzymali dowody rejestracyjne.

Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do znaków oraz czujność i koncentracja to warunki bezpieczniej jazdy. Pamiętajmy, aby prędkość dostosować do warunków drogowych i atmosferycznych. Nie zapominajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka