wersja testowa serwisu

Młody rawianin zatrzymany z narkotykami. Miał przy sobie marihuanę i amfetaminę

255-124253
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Rozpoznanie rawskich kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępstw narkotykowych doprowadziło do zatrzymania 21-letniego mieszkańca Rawy Mazowieckiej, który posiadał środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli blisko 17 gramów marihuany i ponad 20 gramów amfetaminy. Rawianin odpowie za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

21 grudnia 2020 roku kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weryfikując informacje o osobach posiadających środki odurzające zatrzymali do kontroli Opla. Samochodem podróżował 21-latek i 24-letnia pasażerka. W trakcie czynności mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać mimo, że wcześniej zapewniał policjantów, że nie posiada środków zabronionych.

Kryminalni podczas przeszukania samochodu ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny, torebkę foliową z białym proszkiem, 20 sztuk zawiniątek folii aluminiowej oraz wagę elektroniczną. Policjanci wykonali testy i zważyli ujawnione substancje. Mundurowi zabezpieczyli łącznie blisko 17 gramów marihuany i ponad 20 gramów amfetaminy. 21–latek trafił do policyjnego aresztu.

- Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kierowcy zarzutu udzielania oraz posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających, jak również za ich udzielanie grozi kara do 10 lat - poinformowała mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

fot. KPP w Rawie Mazowieckiej