wersja testowa serwisu

Mieszkaniec Rawy Mazowieckiej zlekceważył kwarantannę i pojechał do kolegów. Był pijany

Mieszkaniec Rawy Mazowieckiej zlekceważył kwarantannę i pojechał do kolegów. Był pijany

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej ujawnili, że 33-latek nie stosował się do zasad kwarantanny. Mężczyzna oświadczył, że nie zamierza przestrzegać ograniczeń. O zaistniałej sytuacji policjanci powiadomili służby sanitarne.

1 maja 2020 roku tuż przed północą policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej na ulicy Jana Pawła II zauważyli mężczyznę, który nie zakrywał ust i nosa. Podjęli wobec niego interwencję. Okazało się, że mężczyzna został objęty obowiązkową kwarantanną. 33-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej powinien odbywać ja w miejscu zamieszkania.

- Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Rawianin tłumaczył policjantom, ze przyjechał do Białej Rawskiej spotkać się z kolegami. Twierdził, że jest zdrowy i nie będzie przestrzegał kwarantanny. Maseczki też nie zamierza nosić - relacjonuje sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Policjanci po wykonaniu czynności przewieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, o zaistniałej sytuacji funkcjonariusze poinformowali służby sanitarne, które mogą nałożyć na 33-latka wysoką karę administracyjną.