wersja testowa serwisu

Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymani za posiadania narkotyków

254-124811
fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej namierzyli i zatrzymali 27-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W jego mieszkaniu, samochodzie i garażu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany i osiem tabletek ekstazy.

Tomaszowscy kryminalni z Zespołu d/w z Przestępczością Narkotykową uzyskali informację o mieszkańcu Tomaszowa Mazowieckiego, który może posiadać zabronione prawem środki odurzające. 11 stycznia około godziny 19:40 policjanci zauważyli pojazd mężczyzny zapakowany w pobliżu garaży przy ul. Wierzbowej. W jednym z garaży zastali typowanego 27-latka i jego 24-letniego kolegę. Mężczyźni na widok policjantów zachowywali się nerwowo.

W wyniku przeszukania garażu 27-latka funkcjonariusze znaleźli osiem tabletek ekstazy oraz słoik i trzy torebki foliowe, w których znajdował się zielony susz o wadze blisko pół kilograma. Ponadto przy 24-latku policjanci ujawnili dwie torebki foliowe z zielonym suszem.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do tomaszowskiej komendy. Po badaniu próbek specjalistycznym testerem do narkotyków ustalono, iż zabezpieczony susz to marihuana. Dało to podstawy do przeszukania mieszkań i pojazdów mężczyzn, gdzie policjanci znaleźli kolejną dilerkę z marihuaną.

Obaj zatrzymanym przedstawiono zarzuty. 27-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 24-latkowi przedstawiono zarzut posiadania substancji psychotropowych, za co grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło: KPP w Tomaszowie Mazowieckim