wersja testowa serwisu

Łoś biegał po drodze S8. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność

109695603_2546345782278713_2503964753042729314_n

Rawscy policjanci ostrzegają przed zwierzętami na drogach. Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność szczególnie w okolicach lasów, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta.

Kilka dni rawscy policjanci zostali skierowani na trasę S8, gdzie według zgłoszenia miał znajdować się łoś. Zwierzę pomimo płotów i barier odgradzających trasę dostało się na jezdnię w kierunku Wrocławia. Policjanci otworzyli bramę i używając radiowozu pomogli „spacerowiczowi".

- Zwierzę całe i zdrowe wróciło do lasu. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu - informuje sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. - To kolejny przykład na to, że powinniśmy zachować ostrożność i czujność, ponieważ na drodze może spotkać nas coś nieoczekiwanego. Tym razem historia miała szczęśliwy finał zarówno dla osób podróżujących trasą S8 jak i łosia.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Kiedy zbliżamy się do terenów leśnych lub nieogrodzonych pól, pamiętajmy, że przez jezdnię mogą przebiegać dziko żyjące zwierzęta. Gwałtowna próba ominięcia dzika, sarny czy nawet mniejszego zwierzęcia niesie zawsze ze sobą duże ryzyko utraty panowania nad pojazdem. Szczególnie uważajmy tuż przed zmrokiem lub bezpośrednio po wschodzie słońca. Wówczas migracja zwierząt jest najbardziej nasilona. Pamiętajmy, że las jest ich domem, w którym nasz pojazd jest intruzem. Niektóre zwierzęta, zwłaszcza te większe, zamiast uciekać, stają nieruchomo a czasem nawet próbują zaatakować samochód. Dlatego w sytuacji kolizyjnej najlepiej zatrzymać pojazd w bezpiecznej odległości i pozwolić zwierzęciu zejść z jezdni. Atak dzika, jelenia lub łosia może poważnie uszkodzić nasz pojazd i uniemożliwić dalszą podróż.