Kumulacja wykroczeń podczas kontroli drogowej. 62-latkek odpowie przed Sądem

255-164936
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Rawska drogówka zatrzymała kierującego oplem do kontroli. Mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu i bez uprawnień. Pojazd nie posiadał ubezpieczenia, badań technicznych i miał pękniętą szybę czołową. Kierujący odpowie za swoje czyny przed sądem.

W czwartek (2 marca) po godzinie 17:00 policjanci ruchu drogowego patrolując teren powiatu, w Starej Wojskiej wyminęli się z Oplem Corsą i zauważyli pękniętą szybę czołową. Zawrócili za tym pojazdem i zatrzymali go do kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że autem kieruje 62-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, a pasażerem jest syn i synowa.

- Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, auto nie posiadało ubezpieczenia, od kilku lat pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, ponadto 62-latek "wydmuchał" 0,3 promila alkoholu. Mężczyzna przyznał się, że dzień wcześniej świętował urodziny swojego syna i nie spodziewał się, że w jego organizmie może być jeszcze alkohol. Pojazd został odholowany na parking policyjny, natomiast kierujący odpowie za swoje czyny przed sądem - mówi mł. asp. Agata Krawczyk.